معرفی رژیم غذایی DASH

 معرفی رژیم غذایی DASH

رژیم DASH

رویکردهای رژیم غذایی برای توقف فشار خون بالا یا رژیم غذایی DASH ، یک برنامه غذایی است که برای کمک به درمان یا جلوگیری ازفشار خون بالا طراحی شده است ،

این برنامه بر خوردن مقدار زیادی میوه ، سبزیجات ، غلات کامل و گوشت بدون چربی تأکید دارد و استفاده از نمک ، گوشت قرمز ، قندهای اضافی و چربی را محدود می کند.

در حالی که رژیم DASH یک رژیم کاهش وزن نیست ، بسیاری از افراد گزارش می دهند که با این رژیم لاغر می شوند.

از همراهی شما سپاسگذارم برای دسترسی به سایر رژیم های غذایی برای کاهش وزن و سایز به بخش رژیم غذایی وبسایت ترفندامراجعه کنید

رژیم غذایی

نحوه عملکرد: رژیم DASH وعده های خاصی از گروه های غذایی مختلف را توصیه می کند. تعداد وعده های غذایی مجاز به خوردنکالری روزانه شما بستگی دارد.

به عنوان مثال ، یک فرد معمولی در رژیم غذایی DASH حدود 5 وعده سبزیجات ، 5 وعده میوه ، 7 وعده کربوهیدرات سالم مانند غلاتکامل ، 2 وعده لبنیات کم چرب و 2 وعده یا کمتر گوشت بدون چربی در هر وعده مصرف می کند.

علاوه بر این ، مجاز به خوردن آجیل و دانه ها 2 تا 3 بار در هفته هستید.

کاهش وزن: مطالعات نشان می دهد که رژیم DASH می تواند به کاهش وزن شما کمک کند .

به عنوان مثال ، تجزیه و تحلیل 13 مطالعه نشان داد افرادی که رژیم DASH داشتند در طول 8 تا 24 هفته نسبت به افرادی که رژیمکنترل داشتند ، وزن خود را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.

سایر مزایا: رژیم DASH سطح فشار خون و چندین عامل خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. همچنین ، ممکن است به مبارزه با علائمافسردگی مکرر و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و روده بزرگ کمک کند 

معایب: در حالی که رژیم DASH ممکن است به کاهش وزن کمک کند ، شواهد متفاوتی در مورد مصرف نمک و فشار خون وجود دارد. علاوه بر این ، خوردن نمک بسیار کم با افزایش مقاومت به انسولین و افزایش خطر مرگ در افراد مبتلا به نارسایی قلبی ارتباط دارد.

رژیم غذایی که انتخاب می کنید باید به سبک زندگی و ترجیحات غذایی شما بستگی داشته باشد. این امر باعث می شود که در طولانیمدت بیشتر به آن پایبند باشید.

نرجس دغلاوی

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.