درمان خشکی و ترک خوردگی پوست دست ( بخش اول)

 درمان خشکی و ترک خوردگی پوست دست ( بخش اول)

دست های خشک و ترک خورده یک شکایت رایج در هوای سرد است. در اینجا نحوه کنترل این مشکل وجود دارد.

مقصر اصلی؟ کمبود رطوبت.

در فصل زمستان ، رطوبت هوای بیرون کاهش می یابد. در داخل ، به لطف گرمایش داخلی ، همه چیز حتی خشک تر است. اگر مرتباًدست های خود را می شویید تا از سرماخوردگی یا آنفولانزا جلوگیری کنید ، می توانید روغن های طبیعی باقی مانده را در پوست خودبمالید.

این می تواند دستان شما را آنقدر کم آب کند که ترک خورده ، پوست کنده و خونریزی کند.

مانع قوی یا ضعیف؟

چقدر دستان شما می توانند شرایط سخت زمستان را تحمل کنند ، به استحکام سد پوستی ما ارتباط دارد.

سد پوستی ترکیبی از پروتئین ها ، چربی ها و روغن ها است. از پوست شما محافظت می کند و اینکه چقدر خوب کار می کند بیشتر درمورد ژن های شما است.

اگر سد ضعیفی دارید ، بیشتر مستعد علائم پوست حساس مانند خارش ، التهاب و اگزما هستید. همچنین احتمال دارد دست های شمادر زمستان بسیار خشک شود.

اگر در سال گذشته دچار ترک خوردگی دست شده اید ، احتمال دارد هر زمستان دوباره این اتفاق بیفتد.

ادامه مطلب در بخش دوم

مرطوب کننده

مرطوب کردن ، مرطوب کردن ، مرطوب کردن

برای درمان دست های خشک و پوسته پوسته ، باید رطوبت پوست تشنه خود را جایگزین کنید. به گفته کارشناسان ، نوشیدن آب این کار رانمی کند.

مرطوب کردن را قبل از ایجاد مشکل شروع کنید. “بهترین پیشگیری این است که قبل از اینکه دستان شما علائم خشکی را نشان دهند ،استفاده از مرطوب کننده را شروع کنید.”

استفاده از مرطوب کننده یکبار در روز کافی نیست.

مرطوب کننده خود را همیشه و در هر مکان به همراه داشته باشید تا استفاده از آن برای شما تبدیل به یک عادت شود

به یاد داشته باشید که کرم یا لوسیون دست را روی کوتیکول ها و ناخن های خود بمالید. “ناخن ها می توانند مانند پوست دست ها خشکشوند.”

انتخاب مرطوب کننده مناسب

در قفسه های داروخانه خود کرم دست و لوسیون بدن زیادی پیدا خواهید کرد. با به خاطر سپردن این درهم و برهمی ، فقط دو نوع موادتشکیل دهنده بیشترین کار را برای نرم و هیدراته نگه داشتن پوست انجام می دهند: نرم کننده ها و مرطوب کننده ها.

نرم کننده ها به عنوان روان کننده روی سطح روی پوست عمل می کنند. آنها شکاف بین سلول های آماده ریختن را پر می کنند و به لبههای شل سلول های مرده پوست که در پشت آنها باقی مانده است کمک می کند تا به هم بچسبند.

احساس لغزندگی که بعد از استفاده از مرطوب کننده به شما دست می دهد ناشی از نرم کننده ها است.” آنها به نرمی ، صافی وانعطاف پذیری پوست کمک می کنند. ” به دنبال موادی مانند لانولین ، روغن جوجوبا ، ایزوپروپیل پالمیتات ، پروپیلن گلیکول لینولئات ،اسکوالن و گلیسرول استئارات باشید.

همراه ترفندا باشید و برای دسترسی به دیگر مطالب مراقبتی به بخش سلامت وبسایت ترفندا مراجعه کنید

ادامه مطلب در بخش دوم

منبع : ترفندا

نرگس

نرجس دغلاوی هستم یه دختر بهاری متولد ٧٨ به شدت عاشق هنر و یادگیری موضوعات جدید هستم،مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی لباس و دوخت دارم و در زمینه های هنری یه ذهن خلاق دارم تمام سعیم این هست که بتونم اطلاعات جالب و مورد نیاز کاربران رو جمع آوری و ارائه بدم

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.