رفع مشکل یخچال ایستکول مدل TM-642-80

 رفع مشکل یخچال ایستکول مدل TM-642-80

رفع مشکل یخچال ایستکول مدل TM-642-80

یخچال ایستکول مدل TM-642-80، محصولی با کیفیت ساخت بالا با قیمت مقرون‌به‌صرفه است. این یخچال با گنجایش کلی 5 فوت (97 لیتر) و نمودار مصرف انرژی A ساخته‌شده است. یکی از ایراداتی که مشتریان پس از خرید یخچال گزارش داده اند صدای زیاد می باشد

صداهایی که از داخل یخچال ایستکول مدل TM-642-80 شنیده می شود، هرکدام به نوبه خود علتی دارد، که با بررسی آن می توانید مشکل را حل کنید. همانطور که می دانید یخچال یکی از لوازم ضروری در خانه بشمار می آید. ممکن است سر و صدای غیر طبیعی یخچال برای شما نگران کننده باشد و به دنبال راه های کم کردن صدای یخچال باشید. نمایندگی فریجیدر در این مقاله علت های ایجاد صدا در ساید بای ساید را برای شما مطرح می کند تا بتوانید با استفاده از آن مشکل را حل کنید.

همه سر و صدا هایی که از یخچال شنیده می شود، نمی تواند علت مناسبی برای وجود مشکل در یخچال باشد. بعضی از صدا های یخچال ساید کاملا طبیعی هستند، چرا که به علت کار کردن کمپرسور و موتور یخچال بوجود می آیند؛ اما اگر صداهای غیر طبیعی و خیلی بلند و کلافه کننده از یخچال شنیده می شود، به احتمال زیاد یخچالتان دچار مشکل شده است و باید آن را عیب یابی کنید.

در یخچال های جدید هنگام باز ماندن درب در مدت زمان طولانی، صدای بوقی را خواهید شنید که با بسته شدن درب قطع می شود. این صدای بوق یک هشدار برای باز ماندن درب یخچال ساید است و به این خاطر تعبیه شده که اگر فرد درب یخچال را باز گذاشته و مشغول کار دیگری شد، با صدای بوق یخچال متوجه باز ماندن درب شود.

چکونه صدای یخچال ایستکول مدل TM-642-80 رو کم کنیم؟

رفع مشکل یخچال ایستکول مدل TM-642-80

بوجود آمدن صدا در یخچال می تواند علت های گوناگونی داشته باشد. شما می توانید با بررسی هرکدام از این علت ها، مشکل را جویا شوید و صدای ساید بای ساید را کم کنید. این علت ها به شرح زیر است :

  1. خرابی پره های فن یخچال و اجزای مختلف آن

باید بگوییم یکی از رایج ترین علت های صدای یخچال از فن و پره های آن است. فن موجود در یخچال برای خنک نگه داشتن قسمت های مختلف بکار گرفته می شود؛ اما در برخی مواقع این فن ها دچار ایراداتی می شوند که این ایراد ها شامل شکستن یا خم شدن پره های فن است که با صدای بلندی نیز همراه خواهد بود. برای حل این مشکل فقط کافی است پره های فن را تعمیر کنید و از شر سر و صدای زیاد یخچال راحت شوید.

  • صدای موتور فن کندانسور

یخچال TM-642-80 برای خنک کردن مواد غذایی از گاز مبرد استفاده می کند، این گاز به خودی خود خنک نیست و باید برای خنک کردن آن از کندانسور استفاده شود. کندانسور در تمام یخچال ها وجود دارد؛ اما اگر دچار مشکل شود باعث خاموش و روشن مکرر یخچال خواهد شد که با صدای زیادی نیز همراه خواهد بود. ما چگونه باید متوجه خراب بودن کندانسور شویم ؟

هنگامی که سر و صدای زیاد یخچال همراه با تجمع آب در زیر آن بود می توانید مطمئن باشید که مشکل یخچال از کندانسور است. برای خنک کردن کندانسور از فن استفاده می شود. این فن در قسمت پایین یخچال ساید تعبیه شده است. اگر این فن به درستی کار نکند کندانسور دچار مشکل می شود. برای حل این مشکل نیاز به تعمیرکار متخصص دارید.

  • خرابی فن موتور  یا کمپرسور و آواپراتور یخچال

یخچال تنها وسیله ای است که بطور دائم و 24 ساعته در حال کار کردن می باشد. درنتیجه ممکن است به علت کارکرد طولانی دچار مشکلاتی شود. در اکثر موارد این مشکل، خرابی فن موتور یا کمپرسور و آواپراتور بوده است. فن کمپرسور و آواپراتور به علت خشک بودن پس از مدتی صدای زیادی در یخچال ایجاد می کند که می توانید با روغن کاری به سادگی مشکل را حل کنید. با حل کردن این مورد صدای یخچال کم خواهد شد.

  • رفتن به حالت دیفراست

هنگامی که یخچال برفک میزند پس از مدتی در حالت دیفراست قرار می گیرد. در این حالت یخچال یخ زدایی می کند که با صدای شکستن یخ و چکه کردن آب از داخل یخچال همراه است؛ اما این یخ ها به وسیله هیتر، آب می شوند و با صدای بلندی همراه می باشد. حالت دیفراست بستگی به مدل یخچال شما دارد و ممکن است هر 48 ساعت یک بار صورت پذیرد.

  • تراز نبودن یخچال

همیشه سر و صدای یخچال از مشکلات فنی قطعات آن نیست بلکه ممکن است این صدا از تراز نبودن یخچال روی زمین باشد. شما می توایند با بررسی یخچال و تراز بودن آن به راحتی این مشکل را با قرار دادن مقوا یا چوب زیر پایه یخچال حل کنید.

  • صدای یخساز یا گاز یخچال

یخچال هایی که دارای آب سردکن و یخ ساز هستند ممکن است در برخی موارد یا با استفاده بیش از حد از یخساز با ایجاد مشکل در آن مواجه شوند. این مشکل با صدای بلندی همراه است که از داخل یخچال شنیده می شود. این مشکل فقط به دست یک تعمیرکار متخصص میتواند حل شود.

  • خراب بودن موتور فن تبخیر یخچال

خرابی موتور در استفاده طولانی مدت از یخچال بوجود می آید ک باعث خنک نشدن قسمت داخلی یخچال می شود. این مشکل همراه با صدای زیادی از داخل یخچال است. درست کردن موتور فن تبخیر به دانش کافی در زمینه تعمیرات یخچال نیاز دارد و کار فرد عادی نیست.

نکته حائز اهمیت این است که هرچه عمر یخچال ساید بای ساید شما بیشتر باشد به علت فرسودگی قطعات و استهلاک دستگاه، صدا هایی که از داخل یخچال می شنوید بیشتر می شود. اگر صدایی که از یخچال می آید مانند صدای کلیک است به احتمال زیاد مربوط به کنترل ترموستات می باشد که کاملا طبیعی است و نیازی به تعمیر و نگرانی ندارد.

تمام مواردی که گفتیم برای کم کردن صدای زیاد یخچال ایستکول مدل TM-642-80 و TM-835 و TM-638-150 کاربرد دارد؛ اما یخچال ها در حالت طبیعی کمی با صدا همراه هستند و خیلی بی صدا بودن یخچال نیز می تواند نگران کننده باشد؛ چرا که موتور یخچال همیشه در حال کارکردن است که با صدای کم همراه می باشد. این صدا کاملا طبیعی است.

محمدرضا

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.