مادر و جنین در هفته پنجم بارداری

 مادر و جنین در هفته پنجم بارداری

مادر و جنین در هفته 5 بارداری

جنین شما در 5 هفتگی

سیستم عصبی کودک شما در حال رشد است و پایه های اندام های اصلی آن در جای خود قرار دارد. در این مرحله جنین حدود 2 میلی متر طول دارد.

قلب به عنوان یک ساختار لوله مانند ساده در حال شکل گیری است. کودک شما در حال حاضر برخی از رگ های خونی خود را دارد و خون شروع به گردش می کند.

رشته ای از این رگ های خونی شما را به کودکتان متصل می کند و تبدیل به بند ناف می شود.

در همان زمان، لایه بیرونی سلول های جنین یک شیار ایجاد می کند و تا می شود تا یک لوله توخالی به نام لوله عصبی را تشکیل دهد. این به مغز و نخاع کودک شما تبدیل می شود.

مطالب بیشتر در بخش زنان و بخش بارداری هفته به هفته در وبسایت بزرگ و آموزشی ترفندا.

نقص در یک انتهای (“انتهای دم”) لوله عصبی منجر به  اسپینا بیفیدا می شود. نقص در “انتهای سر” منجر به آنسفالی می شود، زمانی که استخوان های جمجمه به درستی تشکیل نمی شوند.

اسید فولیک از اسپینا بیفیدا جلوگیری می کند. به محض اطلاع از بارداری (حتی قبل از باردار شدن، در صورت امکان) باید مصرف آن را شروع کنید.

هفته پنجم بارداری
هفته پنجم بارداری

مادر در 5 هفته

این زمان اولین قاعدگی از دست رفته است، زمانی که بیشتر زنان تازه شروع به فکر کردن به بارداری خود می کنند. 

مراقبت های دوران بارداری مراقبت هایی است که از ماماها و پزشکان در طول بارداری خود دریافت می کنید تا اطمینان حاصل کنید که شما و نوزادتان تا حد امکان خوب هستید.

مطالب بیشتر در بخش زنان و بخش بارداری هفته به هفته در وبسایت بزرگ و آموزشی ترفندا.

هنگامی که متوجه شدید باردار هستید، فوراً با پزشک تماس بگیرید تا در زمان مناسب شروع به مراقبت کنید.

شروع مراقبت های زایمان در اوایل بارداری در صورتی مهم است که شرایطی دارید که ممکن است بر بارداری شما تأثیر بگذارد، مانند بیماری قلبی یا ریوی، صرع ، مشکلات سلامت روان ، دیابت یا آسم .

پزشک یا مامای شما می‌تواند به شما توصیه کند که در دوران بارداری از چه داروهایی برای بیماری خود استفاده کنید و مراقبت‌های تخصصی مورد نیاز شما و کودکتان را ارائه دهد.

بدون مشورت با پزشک یا ماما، مصرف هیچ دارویی را قطع نکنید.

چیزهایی برای فکر کردن

  • به شما توصیه می شود در حالی که قصد بارداریقصد بارداری دارید و تا هفته دوازدهم بارداری روزانه 400 میکروگرم اسید فولیک مصرف کنید.
  • ترک سیگار یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامت کودک خود انجام دهید.
  • از مصرف برخی غذاها در بارداری برای محافظت در برابر عفونت اجتناب کنید.
  • قبل از مصرف هر گونه دارو یا هر داروی گیاهی یا هومیوپاتی با ماما، پزشک یا داروساز خود صحبت کنید .

مطلب بارداری هفته ششم بارداری

نرجس دغلاوی

نرجس دغلاوی هستم یه دختر بهاری متولد ٧٨ به شدت عاشق هنر و یادگیری موضوعات جدید هستم،مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی لباس و دوخت دارم و در زمینه های هنری یه ذهن خلاق دارم تمام سعیم این هست که بتونم اطلاعات جالب و مورد نیاز کاربران رو جمع آوری و ارائه بدم،وبسایت بزرگ ترفندا توسط من و همسرم اداره میشه.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.