نحوه پیشگیری و درمان موهای آسیب دیده از آفتاب

 نحوه پیشگیری و درمان موهای آسیب دیده از آفتاب

با ورود به ماه های گرم سال ، مهم است که برخی عادات بهداشتی خاص تابستان را در رادار خود داشته باشیم. در حالی که همه ما بااهمیت محافظت از پوست در برابر آسیب ناشی از آفتاب آشنا هستیم ، اهمیت محافظت در برابر موهای آسیب دیده از نور خورشید رانادیده می گیریم.

ویلما برگفلد متخصص پوست می گوید:

اشعه های خورشید بسیار شبیه سفید کننده روی مو عمل می کنند.” “

خبر خوب این است که می توانید اقدامات احتیاطی را برای محافظت از موهای خود در برابر آفتاب تابستان انجام دهید.” ادامه مطلب رادر وبسایت ترفندا بخوانید تا نحوه پیشگیری و بهبود موهای آسیب دیده از آفتاب را تنها با چند نکته ساده یاد بگیرید.برای دسترسی بهدیگر مطالب مراقبتی به بخش سلامت وبسایت ترفندا مراجعه کنید

چگونه از موهای آسیب دیده از آفتاب جلوگیری کنیم

مو

از مواد شیمیایی اجتناب کنید

آب کلر در استخرها یا رنگ کردن می تواند موها را در برابر فشارهای تابستانی ناشی از گرما و آفتاب آسیب پذیرتر کند.” سعی کنیدرنگ کردن مو را به حداقل برسانید و بلافاصله پس از آن موها را آبکشی کنید

اگر به این فکر کرده اید که کمد لباس خود را با جدیدترین ترندهای کلاه تازه کنید ، اکنون زمان آن است. استفاده از کلاه (مخصوصاًکلاه با لبه وسیع تر) برای دفاع در برابر موهای آسیب دیده از آفتاب بسیار ارزشمند است و همچنین یکی از بهترین راه ها برای دفاع ازپوست سر است.

بهترین مراقبت پیشگیرانه که می توانید در اینجا انجام دهید این است که کلاه یا روسری بپوشید.”سعی کنید از الاستیک های تنگ ، کهمی تواند به فولیکول های مو آسیب برساند ، استفاده نکنید و از بستن محکم مو به سمت بالا که بر خط مو فشار می آورد ، خودداریکنید. از استایل نرم تری مانند دم اسبی یا بافت کوتاه استفاده کنید یا موها را بچرخانید و با سنجاق محکم کنید. همچنین در استفاده ازشانه های ظریف دندان روی موهای خیس خودداری کنید. سعی کنید ابتدا موها را با انگشتان خود شانه کنید و از سرم مو برای کمک بهجدا شدن گره ها استفاده کنید. “

روغن گرم را امتحان کنید

یکی از بهترین راه ها برای بازگرداندن رطوبت طبیعی موها ، استفاده از روغن داغ است. در حالی که اکثر سالن ها این خدمات را ارائهمی دهند ، شما همچنین می توانید با کسری از هزینه یک روغن داغ در خانه ایجاد کنید. ابتدا سه کپسول ویتامین E را با نصف فنجانروغن زیتون مخلوط کنید و سپس این مخلوط را به مدت پنج تا 10 ثانیه در مایکروویو گرم کنید. شما می خواهید مخلوط گرم باشد اما داغنباشد. موها و پوست سر خود را ماساژ دهید و سپس اجازه دهید روغن به مدت 15 دقیقه خیس بخورد و بعد آبکشی کامل انجام دهید.

از ماسک ترمیم کننده مو استفاده کنید

نور خورشیدبه کوتیکول و پروتئین مو آسیب می رساند ، که کراتین نامیده می شود.” برای جبران آسیب ، یکی از بهترین گزینه ها ماسکمو غنی از پروتئین است.

کوتاه کردن مو

در حالی که بریدن موهای شما ممکن است برنامه A نباشد ، کوتاه کردن انتهای موهای آسیب دیده از آفتاب یکی از بهترین روش ها برایحفظ سلامت تارها و تحریک رشد است. اگر موهای شما در حالت ریکاوری است هر سه ماه یا بیشتر برش بزنید. با این عمل به محضمشاهده قسمتهای موخوره یا احساس خشکی ، از آسیب بیشتر در خط جلوگیری می کنید.

منبع: ترفندا

نرجس دغلاوی

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *