چیکار کنیم تا منافذ پوست ما کوچک شوند؟

 چیکار کنیم تا منافذ پوست ما کوچک شوند؟

چه چیزی می تواند منافذ بزرگ صورت را درمان کند؟

با مراقبت مناسب از پوست می توانید منافذ پوست را کمتر به چشم بیاورید.

وقتی به آینه نگاه می کنید ، احساس می کنید اگر بتوانید منافذ بزرگ را کوچک کنید ، پوست شما جذاب تر به نظر می رسد؟ در واقعکارهای زیادی می توانید انجام دهید تا منافذ کمتر قابل توجه شوند. بسیاری از این موارد را می توانید به تنهایی انجام دهید.

گروه ترفندا آنچه متخصصان پوست توصیه می کنند در را در اینجا جمع آوری کرده است برای دیدن دیگر مطالب مراقبتی به دسته سلامت مراجعه کنید.

منافذ پوست

از محصولات مراقبت از پوست و آرایش غیر کامدوژنیک استفاده کنید

کلمهغیر کومدوژنیکبه این معنی است که این محصول منافذ پوست شما را مسدود نمی کند. وقتی منافذ بسته می شوند ، منبسط میشوند ، که می تواند منافذ پوست شما را بیشتر به نظر برساند.

برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ ، به دنبال یکی از اصطلاحات زیر در مورد هر چیزی که به صورت خود می زنید باشید:

غیر کومدوژنیک

بدون روغن، بدون چربی

منافذ را مسدود نمی کند

اگر یکی از این شرایط را نمی بینید ، از محصول استفاده نکنید.

دوبار در روز صورت خود را تمیز کنید

مسدود شدن منافذ یا رنگ چرب می تواند منافذ را بزرگتر نشان دهد. پاکسازی دو بار در روز می تواند منافذ را مسدود کرده ، از مسدودشدن منافذ جلوگیری کرده و چربی را کاهش دهد.

هنگام تمیز کردن صورت چه نکاتی رعایت شوند؟

از آب گرم استفاده کنید. آب داغ می تواند پوست شما را تحریک کند و باعث می شود منافذ بزرگتر به نظر برسند.

به آرامی صورت خود را بشویید. اسکراب می تواند پوست شما را تحریک کند و باعث التهاب شود. هنگامی که پوست ملتهب است ، منافذپوست بیشتر نمایان می شوند.

یک پاک کننده ملایم و غیر کمدوژنیک پیدا کنید. باز هم ، شما می خواهید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تحریک پوست و جلوگیریاز انسداد منافذ خود انجام دهید.

منافذ پوست

از رتینول استفاده کنید

اگر پوست چرب دارید ، آکنه خفیف دارید یا پوست شما کمتر از گذشته سفت شده است ، منافذ می توانند بزرگتر به نظر برسند. استفادهاز یک محصول مراقبت از پوست با رتینول یا رتینیل پالمیتات ممکن است کمک کننده باشد. برای بهترین نتیجه ، محصول را قبل از خواباستفاده کنید.

برخی از افراد متوجه می شوند که این نوع محصولات مراقبت از پوست باعث تحریک پوست آنها می شود. می توانید با شستن صورت وسپس 30 دقیقه صبر برای استفاده از محصول از این امر جلوگیری کنید.

در صورت بارداری یا شیردهی ، نباید از محصولی حاوی رتینول یا رتینیل پالمیتات استفاده کنید.

آکنه را درمان کنید

آکنه منافذ پوست شما را مسدود می کند ، که می تواند منافذ پوست شما را بیشتر نمایان کند.

استفاده از پاک کننده با اسید سالیسیلیک ممکن است مفید باشد. مطالعات نشان می دهد سالیسیلیک اسید می تواند منافذ را مسدودکند. برخی از پاک کننده های حاوی سالیسیلیک اسید به اندازه کافی ملایم هستند که هر روز استفاده شوند.

اگر سالیسیلیک اسید پوست شما را خشک یا تحریک می کند ، از شوینده های متناوب استفاده کنید. هنگام بیدار شدن و پاک کنندهسالیسیلیک اسید قبل از خواب از پاک کننده ملایم و غیر کومدوژنیک استفاده کنید.

بسیاری از افرادی که آکنه دارند برای کنترل آکنه خود بیش از آکنه سالیسیلیک نیاز دارند.

هر روز از صورت خود با کرم ضد آفتاب محافظت کنید

هرچه آفتاب بیشتر به پوست شما آسیب برساند ، سفتی کمتری دارد. وقتی پوست شروع به سفت شدن می کند ، منافذ بیشتر به نظر میرسند.

استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع و مقاوم در برابر آب با SPF 30 یا بیشتر به جلوگیری از پوست آسیب دیده از خورشید کمک میکند. برای محافظت از پوست خود ، هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، حتی زمانی که بیرون باران یا هوا سرد است. هر بار کهاشعه خورشید به پوست ما برخورد می کند ، می تواند به پوست ما آسیب برساند. این آسیب با گذشت زمان بیشتر می شود.

تراشیدن

لایه برداری ممکن است منافذ را کمتر به چشم بیاورد. برای به دست آوردن نتایج دلخواه ، باید با خیال راحت لایه برداری کنید تا از آسیبرساندن به پوست خود جلوگیری کنید. می توانید با تماشای نحوه لایه برداری ایمن در خانه ، نحوه انجام این کار را بیاموزید.

اگر لایه برداری از پوست باعث ناراحتی شما می شود یا مطمئن نیستید که این برای شما مناسب است ، متخصص پوست می تواند بهشما کمک کند. با مراجعه به متخصص پوست ، می توانید بفهمید که آیا لایه برداری ممکن است به منافذ پوست شما کمتر توجه کند یاخیر. همچنین ممکن است متخصص پوست بتواند در حین مراجعه به مطب پوست شما را لایه برداری کند.

با پوست خود ملایم باشید

شستشوی صورت ، منافذ را تمیز نمی کند ، اما اسکراب می تواند پوست شما را تحریک کند ، که باعث می شود منافذ پوست شمابزرگتر به نظر برسند.

جمع کردن ، فشردن یا حفر کردن منافذ پوست شما نیز می تواند باعث تحریک پوست شما شود و منافذ را بیشتر به نظر برساند.

درمان افتادگی پوست

با افزایش سن ، پوست ما سفتی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی می کند. وقتی پوست افتادگی پیدا می کند ، منافذ بزرگتربه نظر می رسند.

یک متخصص پوست می تواند پوست شما را بررسی کند و به شما بگوید چه چیزی می تواند پوست شما را سفت کند. بسیاری از روشها را می توان در مطب متخصص پوست انجام داد و نیازی به وقفه نیست.

منبع: ترفندا

نرگس

نرجس دغلاوی هستم یه دختر بهاری متولد ٧٨ به شدت عاشق هنر و یادگیری موضوعات جدید هستم،مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی لباس و دوخت دارم و در زمینه های هنری یه ذهن خلاق دارم تمام سعیم این هست که بتونم اطلاعات جالب و مورد نیاز کاربران رو جمع آوری و ارائه بدم

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.