٨ نکته ی برای داشتن ناخن های زیبا به صورت طبیعی

 ٨ نکته ی برای داشتن ناخن های زیبا به صورت طبیعی

برای داشتن ناخن های زیبا لازم نیست به طور منظم به سالن مراجعه کنید. ترکیبی از یک رژیم متعادل ، یک رژیم زیبایی متفکرانه وبهداشت شخصی خوب می تواند ناخن هایی با کمترین مقدار هزینه و بار شیمیایی به شما هدیه دهد. در ترفندا همراه ما باشید و برای دسترسی به دیگر مطالب مراقبتی به بخش سلامت وبسایت ترفندا مراجعه کنید

1. از مرطوب کننده استفاده کنید

هنگام مالیدن لوسیون یا روغن به دستان خود ، مطمئن شوید که آن را روی کوتیکول ها و ناخن ها نیز استفاده می کنید. شستن منظمدست یا استفاده از ضدعفونی کننده دست می تواند پوست و بستر ناخن را سریع خشک کند ، بنابراین در صورت امکان سعی کنید بعداز هر بار شستشو مرطوب کنید .1 روغن نارگیل برای مالیدن به ناخن و کوتیکول عالی است.

مرطوب کننده

2. از کوتیکول های خود مراقبت کنید

در طول مانیکور از کوتاه کردن کوتیکول خود خودداری کنید. قرار است کوتیکول ها مانعی برای باکتری ها باشند و برش آنها می تواندمنجر به عفونت های دردناک شود.

اگر قصد دارید یک مانیکور معمولی انجام دهید ، حداقل با استفاده از روغن زیتون یا روغن بادام از کوتیکول های خود محافظت کنید تامیزان مواد شیمیایی که از لاک جذب می شود را کاهش دهید.

3. در استفاده از لاک های سخت خودداری کنید

لاک ناخن معمولاً حاوی مواد شیمیایی بسیار سمی مانند تولوئن ، دی بوتیل فالات ، دی متیل و دی اتیل فتالات ، کافور و فرمالدئید است. مطمئن شوید که قبل از خرید برچسب را با دقت مطالعه کرده اید. همچنین می توانید لاک های بر پایه آب را خریداری کنید که دوامچندانی ندارند اما امن ترین گزینه موجود هستند.

لاک پاک کن

4. به دنبال جایگزین ها باشید

در حال حاضر شرکت هایی هستند که لاک ها و پاک کننده های سمی کمتری تولید می کنند. لیست زیر را بررسی کنید

کت آفتابی

آکوارلا

SpaRitual

دبورا لیپمن

پریتی

5. به جای رنگ باف کنید

ممکن است به اندازه رنگ زیبا و چشم نواز نباشد . برای کوتاه کردن ، صاف کردن و کشیدن ناخن های خود وقت بگذارید و با وجودداشتن ظاهری زیبا ، از ظاهر عالی آنها شگفت زده خواهید شد. هرگز با سوهان جلو و عقب نکنید زیرا می تواند ناخن های شما راضعیف کند. همیشه از لبه خارجی ناخن به سمت داخل سوهان بزنید.

سوهان

6. پاک کننده خوب را انتخاب کنید

تقریباً در هر کجا می توانید پاک کننده بدون استون تهیه کنید ، که برای ناخن های شما کمتر خشن است.

7 یک درمان طبیعی تقویت ناخن انجام دهید

این دستور از کتابی به نام There’s Lead in Your Lipstick نوشته Gillian Deacon آمده است.

مخلوط: 2 قاشق چایخوری روغن کرچک ، 2 قاشق چایخوری نمک ، 1 قاشق چایخوری روغن جوانه گندم. مخلوط کرده و در یک بطری دربسته نگهداری کنید. مقدار کمی روی ناخن های خود بمالید. بگذارید 3 تا 5 دقیقه بماند ، سپس پاک کنید. این میزان برای استفاده 20 تا30 مرتبه کاربردی کافی است.

پاک کننده ی ناخن

8. خوب غذا بخورید

رژیم غذایی برای حفظ سلامت ناخن ها بسیار مهم است. پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 بسیار مهم هستند. خوردن غذاهای حاویبیوتین باعث کاهش شکنندگی و سلنیوم از سفید شدن ناخن ها جلوگیری می کند.

منبع: ترفندا

نرگس

نرجس دغلاوی هستم یه دختر بهاری متولد ٧٨ به شدت عاشق هنر و یادگیری موضوعات جدید هستم،مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی لباس و دوخت دارم و در زمینه های هنری یه ذهن خلاق دارم تمام سعیم این هست که بتونم اطلاعات جالب و مورد نیاز کاربران رو جمع آوری و ارائه بدم

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.