تمام دانستنی ها درباره‌ی فیل ها (بخش دوم)

 تمام دانستنی ها درباره‌ی فیل ها (بخش دوم)

ادامه ی بخش اول

فیل ها از خرطوم مانند دست در موارد دیگر نیز استفاده می کنند. استفاده از ابزار در فیلها شامل نگه داشتن شاخه ها و خاراندن خود درجاهایی است که تنه و دم به آنها نمی رسد. گاهی اوقات شاخه های بزرگ به کار گرفته می شوند و اشیاء ممکن است در نمایشگرهایتهدید پرتاب شوند. هنگام ملاقات فیل ها ، یکی ممکن است صورت دیگری را لمس کند ، یا خرطوم ها را در هم تنیده می کند. اینلرزش خرطومرا می توان با یک دست دادن انسان مقایسه کرد زیرا ممکن است با عملکردهای مشابه مانند اطمینان و سلام یا به عنوان راهی برایارزیابی قدرت همراه باشد.

از این که ترفندا را دنبال می کنید سپاسگزارم ، برای دسترسی به دیگر دانستنی ها در رابطه با جانوران به بخش جانوران وبسایت ترفندا مراجعه کنید

فیل

تنفس ، نوشیدن و غذا خوردن همه وظایف حیاتی خرطوم هستند. بیشتر تنفس از طریق خرطوم انجام می شود تا دهان. فیلها با مکیدن10 لیتر (2.6 گالن) آب به خرطوم و سپس ریختن آن به دهان می نوشند. آنها با جدا کردن علف ها ، برگ ها و میوه ها با انتهای خرطوم واستفاده از آن برای قرار دادن این پوشش گیاهی در دهان غذا می خورند. خرطوم همچنین برای جمع آوری گرد و غبار یا علف برایپاشیدن روی خود ، احتمالاً برای محافظت در برابر نیش حشرات و آفتاب استفاده می شود. در صورت مشکوک بودن به خطر ، فیلهاخرطوم خود را بالا می آورند و می چرخانند انگار کهپریسکوپ بویاییباشد ، احتمالاً برای اطلاعات هوا را بو می کنند.

فیل

تولید و ذخیره آب

فیلها با تغییر اندازه سوراخ های بینی هنگام عبور هوا از خرطوم ، دو نوع صدا را ایجاد می کنند. صداهای پایین عبارتند از غرغر ، غرشغرش ، خروپف و غرش. صداهای بلند عبارتند از: ترومپت ، ترومپت ، ترومپت تپنده ، عبارت شیپور ، پارس ، گریه بی صدا و گریه. در حالحاضر صداهای غرغری که تصور می شد ناشی از فعالیت روده هستند ، در حال حاضر توسط جعبه صوتی (حنجره) تولید می شوند وشبیه به جیغ زدن در گربه ها هستند. صداها از حنجره و ساختار خاصی مرتبط با آن ، کیسه حلق ، سرچشمه می گیرد.

فیل

در اکثریت قریببه اتفاق پستانداران ، گلو حاوی نه استخوان متصل به ساختار جعبه ای است ، دستگاه هیوئید ، که از زبان و جعبه صوتی پشتیبانی میکند. فیل ها تنها پنج استخوان در دستگاه هیوئید دارند و شکاف ایجاد شده توسط استخوان های مفقوده توسط ماهیچه ها ، تاندون ها ورباط ها پر می شود. این اتصالات شل کننده به حنجره آزادی زیادی می دهد و باعث ایجاد کیسه حلقی درست در پشت زبان می شود. این ساختار منحصر به فرد تولید صدا را تسهیل می کند و دارای ماهیچه های داوطلبانه است که به شما امکان می دهد از کیسه بهعنوان محفظه ای طنین انداز برای تماسهای ساطع شده در فرکانسهای کمتر از محدوده شنوایی انسان استفاده کنید. این تماسهای بافرکانس پایین (5 تا 24 هرتز) توسط فیلهای دیگر تا 4 کیلومتری (2.5 مایل) دورتر پاسخ داده می شود. امواج صوتی با فرکانس پایین ازطریق زمین و هوا عبور می کنند و نتایج آزمایش ها نشان می دهد که فیل ها می توانند تماس های مافوق صوت را به عنوان امواج لرزهای تشخیص دهند. فیل ها می توانند صداهای مختلف دیگری را با ضرب و شتم تنه بر روی زمین سخت ، درخت یا حتی در مقابل عاجهای خود تولید کنند.

فیل

علاوه بر تولید صدا ، از کیسه حلق برای حمل آب استفاده می شود. قرن هاست که مردم مشاهده کرده اند که در روزهای گرم و درمواقعی که آب در این نزدیکی وجود ندارد ، فیل ها تنه خود را وارد دهان خود می کنند ، مایع را خارج کرده و خود را با آن اسپری میکنند. منبع این مایع و توانایی فیلها برای بیرون آوردن آن یک راز است حتی اگر کیسه حلقی در سال 1875 توصیف شده باشد.

فیل

دو منبعقابل قبول از مایع معده و کیسه حلق است. اما محتویات معده اسیدی هستند و باعث تحریک پوست می شوند. علاوه بر این ، مایع اسپریشده حاوی ذرات کوچک غذا است که معمولاً در کیسه حلق وجود دارد ، بر خلاف غذای هضم شده از معده. سرانجام ، مشاهدات مکررمیدانی ثابت می کند که فیل ها می توانند هنگام راه رفتن یا دویدن خود را اسپری کنند. از آنجا که مکیدن مایع از معده در حین دویدندشوار است ، محتمل ترین توضیح برای منبع مایع کیسه حلق است. یکی دیگر از عملکردهای احتمالی کیسه جذب گرما است ، به ویژه ازناحیه حساس مغز بالای آن.

ادامه مطلب در بخش سوم

نرگس

نرجس دغلاوی هستم یه دختر بهاری متولد ٧٨ به شدت عاشق هنر و یادگیری موضوعات جدید هستم،مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی لباس و دوخت دارم و در زمینه های هنری یه ذهن خلاق دارم تمام سعیم این هست که بتونم اطلاعات جالب و مورد نیاز کاربران رو جمع آوری و ارائه بدم

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.