روتین ناخن برای داشتن ناخن با استحکام بالا

 روتین ناخن برای داشتن ناخن با استحکام بالا

مهمترین نکته در مراقبت از دست این است که برش های کوتیکول را کنار بگذارید و از کرم یا روغن کوتیکول استفاده کنید. برش کوتیکولها اگر به درستی انجام نشود باعث سفت تر شدن و ناهموارتر شدن آنها می شود. کوتیکول مانند ریشه ناخن شما استاگر میخواهیدناخنهای سالم و بلند داشته باشید ، باید مراقبت از کوتیکول خود را شروع کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از روغن یاکرم کوتیکول استفاده کنید و گاهگاهی کوتیکول های خود را به آرامی به عقب هل دهید.همراه ترفندا باشید واز دیگر مطالب مراقبتی استفاده کنید

مراقبت ناخن

نکته بعدی یک پایه دستی برای مرطوب کردن بیشتر دستان شماست: دستانتان را به صورت سخاوتمندانه در لوسیون ها و همچنین روغنبسیار مهم کوتیکول آغشته کنید و سپس دستکش های پنبه ای یک شبه را به دست کنید. این باعث می شود آنها رطوبت را در تمام شبحفظ کنند و شما با دستان فوق العاده نرم از خواب بیدار می شوید.

اگر دستان شما در زمستان ترک خورد یا خشک شد ، ممکن است بخواهید از موم پارافین استفاده کنید. دستان خود (یا پاها) را چندینبار در موم پارافین گرم ذوب شده فرو کنید ، اجازه دهید موم در اطراف دستان شما سفت شود و سپس بر روی ان دستکش های حوله ایبپوشید تا گرما حفظ شود. پس از حدود 10-15 دقیقه ، یا هنگامی که موم کاملاً سفت و سرد شد ، فقط موم را جدا کرده و پوست شما نرمو هیدراته می شود.

اگر توپ های پنبه ای را در لاک پاک کن خیس کنید و بگذارید مدتی روی ناخن های رنگ شده شما بماند ، لاک شل می شود. سپس ، اگرتوپ های پنبه را فشار داده و آنها را از روی ناخن بکشید ، بیشتر لاک باید جدا شود. گاهی اوقات مالیدن لاک های تیره می تواند پوستشما را لکه دار کند یا حتی رنگدانه را زیر کوتیکول شما فشار دهد ، بنابراین این راه حل بهتری است.

مراقبت ناخن

همیشه وقتی ناخن های خود را با هر رنگی رنگ می کنید از یک لایه پایه استفاده کنید. متأسفانه ، هیچ چیز ناامیدکننده تر از این نیستکه منتظر رشد ناخن های رنگ آمیزی عجیب و تند و زننده باشید.

اگر ناخواسته ناخن های خود را لکه دار کرده اید ، چند کار را می توانید انجام دهید تا آسیب را به حداقل برسانید. ابتدا ، سطح ناخنهای خود را با یک ناخن گیر ریز خرد کنید تا لکه ها از بین بروندمعمولاً لکه ها فقط در لایه های سطحی ناخن شما هستند ، بنابراینساییدن آنها می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند (فقط به یاد داشته باشید که ساییدن ناخن ها نیز می تواند باعث آسیب ناخن ها شود. اگراین کار را بسیار تهاجمی انجام می دهید ، ناخن ها ضعیف و حساس می شوند!). پس از ملایم شدن ناخن ها ، با یک مسواک نرم ومخلوطی از پراکسید ، جوش شیرین و آب لیمو ناخن های خود را ماساژ دهید تا لکه های باقی مانده پاک شوند.

یک راه عالی برایفریب دادن

برای داشتن لبه های سفیدتر روی ناخن ها استفاده از مداد سفید آرایشی استاین دائمی نیست ، اما یک راه حل سریع مفید است.

منبع: ترفندا

نرگس

نرجس دغلاوی هستم یه دختر بهاری متولد ٧٨ به شدت عاشق هنر و یادگیری موضوعات جدید هستم،مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی لباس و دوخت دارم و در زمینه های هنری یه ذهن خلاق دارم تمام سعیم این هست که بتونم اطلاعات جالب و مورد نیاز کاربران رو جمع آوری و ارائه بدم

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.