14 نکته مورد تأیید متخصصان برای تحریک رشد مو

 14 نکته مورد تأیید متخصصان برای تحریک رشد مو

بدست آوردن مو هایی ابریشمی کار آسانی نیستاز هرکسی که قرص بیوتین بی شمار و مکمل های ویتامین E را بلعیده است بخواهیدکه فقط با همان مو های معمولی مورد استقبال قرار گیرد. عوامل زیادی بر رشد موها (یا فقدان آن) نقش دارند ، اما یکی از عوامل نادیدهگرفته شده تحریک فیزیکی استمانند ماساژ دادن مو از پوست سر. به نظر می رسد ماساژ پوست سر با استفاده از برخی از موادطبیعی کلیدی می تواند به رشد سریع موهای شما کمک کند و به نوبه خود باعث می شود تارهای موی شما بیشتر بلیک لیولی به نظربرسند.

با گزینه های درمانی فراوان ، دستیابی به موهای رویاهایتان چندان دور از ذهن نیست. فقط به خاطر داشته باشید ، هیچ ماده یا روشیوجود ندارد که بتواند باعث رشد سریعتر موهای شما از ریشه شود. در عوض ، شما باید نکات زیر را رعایت کنید تا موهای سالم تر و قویتری داشته باشید که باعث ترمیم انتهای آنها و در نتیجه افزایش طول آنها می شود.

برای اینکه بتوانیم نحوه رشد سریع موها را بشناسیم ، جوانب مثبت را بررسی می کنیم. برای دستیابی به موهای سالم و بلند ، اسکرولکنید.در ترفندا همراه ما باشید و برای دسترسی راحت تر به دیگر مطالب مراقبتی به بخش سلامت وبسایت ترفندا مراجعه کنید

۱- ماساژ پوست سر انجام دهید

ما آنقدر وقت و هزینه خود را روی محصولات مو صرف می کنیم که ماساژ محل رشد موها به آسانی فراموش می شود: یعنی پوست سرشما.

درست مانند خاک با کیفیت خوب برای رشد گیاهان و گلهای سالم ، یک پوست سر سالم پایه و اساس رشد موهای سالم است.” “

تحقیقات از این ایده حمایت می کند که ماساژ پوست سر دارای اثرات مفیدی بر هورمون های استرس ، فشار خون و ضربان قلب است.” 1 یک راه ساده برای تحریک رشد مو در خانه این است که سر خودتان را ماساژ دهید. این باعث افزایش جریان خون در پوست سر شمامی شود ، قدرت ریشه ها را افزایش می دهد و به مواد مغذی کمک می کند تا سریعتر به فولیکول شما برسند. می توانید با موهای خشکماساژ دهید ، اما افزودن روغن غنی از مواد مغذی به این ترکیب ، مزایای آن را دو چندان می کند.

قرن هاست که از روغن رزماری برای تحریک رشد مو استفاده می شود. رگ های خونی را متسع می کند و به نوبه خود فولیکول شما راتحریک می کند تا رشد جدیدی ایجاد کند.

۲- ماسک زرده تخم مرغ را امتحان کنید

به طور متوسط ​​، موها تقریباً یک ربع تا نیم اینچ در ماه رشد می کنند ، و در حالی که ما نمی توانیم این روند را تسریع کنیم ، می توانیمبر کیفیت ساقه موهایی که هر فولیکول می تواند تولید کند ، تأثیر بگذاریم (فکر کنید: ضخیم تر ، قوی تر ، درخشان تر). ما می توانیمدرصد بیشتری از فولیکول های مو را در سر تحریک کنیم ، که موهای بیشتری را در مرحله رشد نگه می دارد و موهای شما را ضخیم تر ،سالم تر و پرتر می کند. جای تعجب نیست که این امر نحوه برخورد شما با موهای شما را برای رشد طبیعی موها بسیار مهم می کند. اگرموهای شما قبل از اینکه از شانه های شما عبور کند بشکند ، ماسک زرده تخم مرغ نجات دهنده شما خواهد بود. تخم مرغ حاوی لسیتینو پروتئین است که باعث تقویت ، تغذیه و بهبود تار موهای شما می شود. علاوه بر این ، مقدار گوگرد زیاد آنها حتی می تواند به شوره سرنیز کمک کند.

برای تهیه ماسک ، 2 تخم مرغ را با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. برای رقیق شدن مخلوط ، 1/2 فنجان آب اضافه کنید (وچسبندگی آن کمتر شود). ماسک را مستقیماً روی موهای خشک و برس کشیده بمالید و بگذارید تا 30 دقیقه بماند. سپس شامپو بزنید وطبق معمول حالت دهید.

رشد سریع مو

۳- داروهای خود را بررسی کنید

بسیاری از داروهای تجویزی وجود دارند که با ریزش مو مرتبط هستند.”برخی از داروهای متداول تجویز شده که می توانند ریزش مو راتشدید کنند عبارتند از داروهای ضد فشار خون؛ کلسترول یا استاتین ها ؛ جایگزینی هورمون ها مانند تیروئید ، پیشگیری از بارداری ،تستوسترون و داروهای ضد افسردگی خاص.” شما همیشه باید قبل از قطع هرگونه دارو ، این عوارض را با پزشک خود در میان بگذارید.

۴-درمان روغن کرچک گرم انجام دهید

روغن کرچک قهرمان ناشناخته دنیای مو استحتی ممکن است بعد از خواندن این مطلب وسوسه شوید روغن نارگیل خود را برای آنکنار بگذارید. اول از همه ، روغن کرچک دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است که به مبارزه با عفونت های پوست سر که ازرشد موهای شما جلوگیری می کند ، کمک می کند. دوم ، سرشار از اسیدهای چرب امگا 6 ، ویتامین E ، پروتئین ها و سایر مواد مغذیاست که می تواند در تارهای خشک شده شما نفوذ کرده و ساقه موهای شما را محکم نگه دارد تا رطوبت را حفظ کند. سوم ، این یکدرمان شگفت انگیز با روغن گرم استماساژ روغن در ریشه شما به سر شما کمک می کند تا تمام مواد مغذی را بنوشد و به رشد موکمک می کند.

برای درمان روغن گرم ، روغن را روی پوست سر خود ماساژ دهید و سپس آن را تا انتهای تارهای خود بمالید. موهای خود را روی سر خودبچینید ، آن را با کلاه دوش بپوشانید و مو های خود را با سشوار به مدت 15 دقیقه بکشید. با خیال راحت زیر دوش و شامپو بپرید و طبقمعمول حالت دهید. بلافاصله متوجه مو های نرم تری می شوید.

۵- از کشیدن سیگار خودداری کنید

سیگار کشیدن یک انتخاب شخصی است و ما اینجا نیستیم که قضاوت کنیم ، اما اگر بگوییم این عمل به نوعی بر موهای شما تأثیر نمیگذارد ، دروغ می گوییم. “سیگار کشیدن جریان خون را در پوست سر و فولیکول ها محدود می کند ، که به نوبه خود اکسیژن و مواد مغذیحیاتی را که مو و پوست سر شما برای سلامت آنها نیاز دارد ، محدود می کند.” همچنین ، سموم ناشی از سیگار کشیدن می تواند بهفولیکول های مو نفوذ کرده و باعث ایجاد اختلال شود

رشد سریع مو

۶- مکمل های رشد مو برای چربی های سالم را تهیه کنید

هنوز مشخص نیست که آیا مکمل ها راهی موثر برای رشد سریع موهای شما هستند یا خیر. بعلاوه ، آنها می توانند حاوی مقدار زیادیاز مواد معدنی و ویتامین ها (ahem ، بیوتین) باشند ، که می تواند به طرق دیگر ویران کننده باشد (ahem، breakouts). روشی تاییدشده برای رشد سریع موهای شما استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی که به طور طبیعی در غذاها وجود دارد ، برای بدن شما آسان تراست و به طور طبیعی نتیجه سالم تری از مواد مغذی را ارائه می دهددرست همانطور که مادر طبیعت در نظر داشت.

دریافت مقدار زیادی چربی سالم مانند امگا 3 می تواند باعث رشد موها شود. “چربی های سالم برای سلامت مو ضروری هستند ، زیرابدن ما نمی تواند به تنهایی اسیدهای چرب امگا 3 تولید کند. این چربی ها را باید از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنیم. ” “چربی هایسالم فولیکول های مو را تغذیه می کنند تا به موهایی که درخشندگی قوی ، براق و درخشان دارند دست یابند.”

منابع غذایی عالی امگا 3 شامل ماهی آزاد ، ماهی تن ، دانه کتان ، گردو و روغن های گیاهی مانند سویا و روغن کانولا است.

۷- استفاده از ابزار حرارتی حالت دهنده مو را محدود کنید

واضح ترین راه برای کمک به رشد سریع موهای شما کنار گذاشتن ابزار حرارتی مو است.”سشوارها و اتوهای حالت دهنده مطمئناً میتوانند موهای شما را خشک و شکننده کنند،توصیه می کنم موهای خود را با هوا خشک کنید و از هرگونه ابزار حرارتی اجتناب کنید. اگر از ابزار حرارتی استفاده می کنید ، پیشنهاد می کنم از اسپری محافظ حرارتی استفاده کنید. “

رشد سریع مو

۸- از استفاده بیش از حد از شامپو خودداری کنید

شایعات حاکی از آن است که شستن بیش از حد با شامپو می تواند منجر به خشک شدن و شکنندگی منجر شود ، زیرا پاک کننده موهارا از چربی های طبیعی جدا می کند. بسته به نوع موهای شما ، تعداد دفعاتی که باید موهای خود را در هفته شامپو بزنید متفاوت است. انواع موهای ضخیم تر و درشت تر می توانند بدون شستن موهای خود برای چند روز چربی ها از بین ببرند ، در حالی که انواع موهاینازک تر ممکن است حتی بعد از یک روز موهایشان چرب به نظر برسد. در چنین مواردی ، شامپو خشک می تواند در جذب چربی اضافیمعجزه کند ، زیرا شما در انتظار تار موهای طولانی تر هستید.

۹- ماسک مبتنی بر دارچین را خودتان تهیه کنید

به لطف خواص ضد میکروبی ، مزایای مو را نیز در قالب تحریک گردش خون و تغذیه رشته ها به همراه دارد. اندازه مساوی دارچین وروغن نارگیل را مخلوط کرده و روی موهای خود بمالید و روی ریشه تمرکز کنید. اجازه دهید 45 دقیقه قبل از آبکشی کار خود را انجامدهد.

۱۰- به طور منظم انتهای مو خود را کوتاه کنید

ممکن است موهای شما بلندتر شوند ، اما ممکن است موهای زائد را از بین ببرید و برای رشد طبیعی ضروری هستند. به این معنی کهتنها چیزی که در حال رشد است ناامیدی شما خواهد بود. بنابراین مطمئن شوید که اهداف موهای خود را به وضوح بیان می کنید. بستهبه وضعیت موهای شما ، مدل مو و روال روزانه شما ، ممکن است هر شش هفته تا شش ماه یکبار به اصلاح نیاز داشته باشید. با ایناوصاف ، هرچه بیشتر از موهای خود به طور روزانه مراقبت کنید ، کمتر به کوتاهی مو نیاز پیدا می کنید و موهای شما بیشتر می تواند بهطور طبیعی رشد کند.

رشد سریع مو

۱۱- هنگام دو شاخه شدن مو ، به آرامی برس بکشید

هیچ چیز مانند بازکردن درست گره های موهای شما صبر شما را آزمایش نمی کند ، اما این یک گام مهم در رشد سریع تارهای مو استو قطعاً نباید عجله کرد. عدم مراقبت مناسب هنگام برس کشیدن می تواند باعث از بین رفتن و جدا شدن تارهای شما شودتقریبا برعکسرشد مو. وقتی نوبت به برس زدن موها می رسد ، آرام و ملایم عمل کنید.

۱۲- استرس را از بین ببرید

درست است که استرس بیش از یک حالت بر بدن تأثیر می گذارد و حتی می تواند باعث ریزش مو برای برخی افراد شود. “برخی ازبیماریها باعث ریزش موی تکه تکه می شوند ، مانند آلوپسی آتا ، می توانند در اثر استرس تشدید شوند.” با انجام یک ترفند قدیمیدارویی شرقی یا چند دقیقه در روز برای مدیتیشن ، سطح استرس خود را به حداقل برسانید

۱۳- روی روبالشی ابریشمی بخوابید

روکش بالش ابریشمی یا ساتن برای موهای شما بهتر از پنبه است که تمام رطوبت تارهای شما را جذب کرده و باعث گره خوردن وشکستن آنها می شود. در حالی که این امر لزوما روند رشد مو را تسریع نمی کند ، خوابیدن روی بالش ابریشمی اصطکاک کمتری ایجادمی کند و به موها سطح نرم تری برای استراحت می دهد.

۱۴- برای پر کردن شکستگی از محصولات مبتنی بر کراتین استفاده کنید

درست است که محصولات مبتنی بر کراتین می توانند با خشکی مبارزه کرده و موها را درخشان تر نشان دهند ، اما می توانند موها راتقویت کرده و از شکستگی آنها در آینده جلوگیری کنند. ایجاد محیطی ایده آل برای رشد موهایی سالم

منبع: ترفندا

نرجس دغلاوی

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *