نکات مراقبت از پوست دارای آکنه

 نکات مراقبت از پوست دارای آکنه

آکنه ممکن است در دوران نوجوانی شما شروع شده باشد ، زمانی که سن و هورمون ها با هم ترکیب می شوند و باعث بروز این جوشهای وحشتناک می شوند. یا ممکن است در بزرگسالی خود دچار آکنه شوید.همراه ترفندا باشید و دیگر مطالب مراقبتی را در بخش سلامت وبسایت مطالعه کنید

در هر صورت ، بسیاری از مردم آکنه را آزاردهنده یا شرم آور می دانند. برای کاهش آکنه و آسیب آن به پوست ، این نکات را رعایت کنید.

یک پاک کننده مخصوص فرمولاسیون آکنه انتخاب کنید. این محصولات اغلب حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید هستند که بهپاکسازی زخم های آکنه کمک می کند.

صورت خود را به آرامی تمیز کنید ، زیرا ضربه به جوش ها ممکن است آکنه را بدتر کند یا باعث ایجاد زخم شود. هنگام شستن صورت ،از دستان خود استفاده کنید ، زیرا سایر مواد شستشو دهنده ممکن است باعث پارگی زخم های آکنه شود.

در صورت نیاز به استفاده از مرطوب کننده ، فقط از مرطوب کننده های سبک و غیر کومدوژنیک استفاده کنید که آکنه را تشدید نمی کند. مرطوب کننده های بدون روغن در بازار وجود دارند که حاوی عوامل ضد باکتری برای پوست های مستعد آکنه هستند. این نوع محصولممکن است بهترین گزینه شما باشد.

اگر آرایش می کنید ، از فونداسیون بدون روغن استفاده کنید. آرایش سنگین یا سایر محصولات آرایشی که منافذ را مسدود می کنندممکن است باعث بروز آکنه شوند.

هرگز انتخاب نکنید. برداشتن می تواند منجر به التهاب بیشتر و زخم احتمالی شود.

گردآوری : ترفندا

نرگس

نرجس دغلاوی هستم یه دختر بهاری متولد ٧٨ به شدت عاشق هنر و یادگیری موضوعات جدید هستم،مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی لباس و دوخت دارم و در زمینه های هنری یه ذهن خلاق دارم تمام سعیم این هست که بتونم اطلاعات جالب و مورد نیاز کاربران رو جمع آوری و ارائه بدم

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.