طرز تهیه آلبالو پلو مجلسی به صورت مرحله به مرحله

 طرز تهیه آلبالو پلو مجلسی به صورت مرحله به مرحله

طرز تهیه آلبالو پلو خوشمزه به سبک رستورانی خدمت شما آماده شده امیدوارم از مطلب لذت ببرید برای دیدن انواع دستور پخت غذا به دسته (آشپزی) و برای دیدن طرز تهیه انواع سالاد به دسته (سالاد) مراجعه کنید

با ترفندا همراه باشید

آلبالو پلو مجلسی 

مواد لازم برای ۴ نفر
آلبالو ۴ پیمانه
شکر ¼ پیمانه
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
برنج ۴ پیمانه
پیاز ۱ عدد متوسط
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

دستور پخت آلبالو پلو

مرحله اول

ابتدا آلبالو و شکر را با هم مخلوط می کنیم و داخل یک ظرف مناسب می ریزیم و به مدت یک شب داخل یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت این زمان آلبالو ها را داخل قابلمه می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا جوش بیاید.

مرحله دوم

پس از اینکه آب آلبالوها به جوش امد ۱۰ دقیقه صبر می کنیم سپس آلبالو ها را از قابلمه خارج می کنیم، سپس ۱۰ دقیقه دیگر صبر می کنیم تا آب آلبالوها کمی غلظت پیدا کند. حالا آب آلبالو و میوه های آلبالو را کنار می گذاریم.

مرحله سوم

در این مرحله گوشت چرچ کرده را با پیاز رنده شده و آب گرفته و مقداری ادویه ۵ دقیقه ورز می دهیم سپس به صورت قلقلی شکل می دهیم و در روغن سرخ می کنیم و کنار می گذاریم. در همین فاصله برنج را داخل آب جوش می ریزیم و پس از نرم شدن آبکشی می کنیم.

مرحله چهارم

حالا ته دیگ را به انتخاب خود سیب زمینی یا نان لواش قرار می دهیم سپس کمی برنج روی ته دیگ می ریزیم و روی برنج کمی از شربت آلبالو و دانه های آلبالو می ریزیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم تا برنج تمام شود.

مرحله پنجم

حالا یک دم کنی روی درب قابلمه قرار می دهیم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۴۵ دقیقه دم بکشد. سپس برنج را داخل قالب دلخواه می ریزیم و با فشار دست انرا محکم می کنیم و به صورت قالبی روی دیس قرار می دهیم، سپس با گوشت قلقلی و آلبالو تزیین می کنیم.

آلبالو پلو مجلسی

منبع:sheenshef

نرجس دغلاوی

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.