چگونه میتوان از موخوره خلاص شد – بدون نیاز به کوتاهی مو

 چگونه میتوان از موخوره خلاص شد – بدون نیاز به کوتاهی مو

داشتن موهای پر پشت و سالم مثل یک رویا است. اما مانند همه رویاها ، این دوره با وجود اینکه چقدر تلاش می کنیم در آن لذت ببریم ، در نهایت بهپایان می رسد. قسمتهای دوشاخه شده ی مو اجتناب ناپذیر هستند ، تا حدی به دلایل زیر

ابزارهای حرارتی ، برس کشیدن ، رنگ کردن مو و نحوه ی زندگی.

تنها راه برای از بین بردن واقعی این عارضه مو این است که آنها را از بین ببرید. با این حال ، مواردی وجود دارد که می توانید برایدرمان آنها انجام دهید تا موخوره ها کمتر به چشم بیایند. بهترین قسمت

شما حتی نیازی به پا گذاشتن در سالن ندارید از درمان های نارگیل و روغن ماهی خودکار گرفته تا آرایش موهای واقعی که به طوراستراتژیک آسیب را پنهان می کنند ، در اینجا شما به همه چیزهایی که باید در مورد چگونگی رفع دو شاخه شدن موبدون نیاز بهکوتاهی موبدانید ، آشنا خواهید شد.همرا ترفندا باشید و برای دسترسی به مطالب مختلف مراقبتی به بخش سلامت وبسایت ترفندامراجعه کنید

موخوره

١- روغن نارگیل و آبرسانی مو

این اولین باری نیست که در مورد مزایای زیبایی روغن نارگیل می شنویم (و احتمالاً آخرین بار هم نخواهد بود). این روغن بسیار محبوببرای پوست ، ناخن ها و حتی برس های تمیز کننده آرایش شناخته می شود. وقتی صحبت از مو می شود ، فرقی نمی کند. روغن نارگیلدارای مزایای متعددی است که انواع نگرانی های مو را درمان می کند ، از جمله شوره سر ، رشد سرسخت و انتهای خشک . درمان روغننارگیل در حالی که روغن نارگیل انتهای مو و موخوره را ترمیم نمی کند ، می تواند مو را کمتر ساییده و صاف جلوه دهد. (به علاوه ، رشتهها نیز با هیدراتاسیون آغشته می شوند).

.” برای درمان ، روغن نارگیل (حدود یک چهارم یک مشت) بردارید و آن را روی موهای خود بمالیداز انتها تا وسط ساقه. سپس موهایخود را به سمت بالا بکشید ، آنها را در یک حوله یا پلاستیک بپیچید و 30 دقیقه صبر کنید.

زیر دوش بروید ، موهای خود را بشویید و سپس دوبار موهای خود را با شامپو بشویید.هر دو هفته یکبار تکرار کنید.

٢- از محلول صاف کننده استفاده کنید

اگر اهل راه حل های خانگی نیستید ، یک نرم کننده مرطوب کننده می تواند هیدراتاسیون را ارائه دهد و به طور موقت ظاهر قسمت هایشکسته را صاف کند.

٣- ماسک پروتئینی آووکادو را تهیه کن

کلید رفع موخوره چیست؟ یک ماسک موی غنی از مواد مغذی که همه چیز مورد نیاز برای سالم ماندن را دارا باشد ، می تواند به جلوگیریاز دو شاخه شدن مو کمک کند. ترکیب شامل یک آووکادو ، یک تخم مرغ و چند قطره روغن زیتون است. این سه ماده با هم حاویاسیدهای چرب و همچنین ویتامین E و K هستند که به منظور نرم کردن ، مرطوب کردن ، ترمیم و محافظت از مو و فولیکول های آن است ،و در نتیجه موهای سالم تری خواهید داشت که چندان مستعد ابتلا به موخوره نیستند.

ابتدا آووکادو را له کرده و با تخم مرغ مخلوط کنید. روغن زیتون را تا زمانی که قوام آنکمی غلیظ تر از نرم کننده مغازه باشداضافهکنید. آن را روی موها (با تمرکز روی انتها) بمالید ، بگذارید 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

۴- روغن را به انتهای مو خود بمالید

ما هرگز قدرت مالیدن روغن طبیعی به انتهای موهای فرسوده خود را دست کم نمی گیریم. روغن بادام شیرین یا روغن آرگان ، که هر دوبسیار مرطوب کننده هستند و به طور گسترده در اشکال خالص خود یافت می شوند و معمولاً در لیست مواد تشکیل دهنده محصولاتمحبوب مو قرار می گیرند. تنها احتیاط در اینجا این است که به میزان استفاده خود توجه داشته باشیدبه هر حال روغن است ، بنابراینبا مقدار کمی از محصول شروع کنید و در صورت نیاز راه خود را ادامه دهید.

موخوره

۵- یک روغن ماهی برای خیس کردن موها درست کنید

در حالی که روغن ماهی معمولاً اولین انتخاب در مورد درمان های موضعی مو نیستصادقانه بگویم ، گزینه های بوی بهتر وجود داردبرای برخی ، می تواند کلید رشد و ترمیم مو باشد. گفته می شود که اسیدهای چرب غنی موجود در روغن ماهی از مو های قوی تر حمایتمی کند ، باعث ایجاد گردش خون در پوست سر و رشد مو می شود.

برای خیساندن ، مقداری روغن ماهی را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و اسطوخودوس را در یک ظرف ترکیب کنید. مخلوط را بهمدت پنج دقیقه روی حرارت کم گرم کنید. در یک کاسه بزرگ بریزید ، انتهای موی خود را در کاسه فرو کنید و مخلوط را روی موهای خودقرار دهید (از ریشه اجتناب کنید). موهای خود را در یک حوله یا پلاستیک بپیچید و بگذارید 40 دقیقه قبل از شستشو خیس بخورد.

روغن های طبیعی امگا 3 و -6 موجود در روغن ماهی تمام مشکلات شما را حل می کند.”

۶- از برس کشیدن بیش از حد و شامپو زدن خودداری کنید

در حالی که مراقبت از موهای اصلی شامل شانه زدن و شامپو زدن موهای شما است ، زیاده روی در آن می تواند آسیب هایی را کهمنجر به شکستگی مو می شود تشدید کند. مطالعات نشان داده است که تغییرات ساختاری فیبرهای مو نتیجه برس کشیدن ، شامپو زدنو سایر روشهای نظافت است ، به ویژه هنگامی که موها خیس هستند.

٧- با عسل و روغن زیتون درمان کنید

ترکیب مرطوب کننده عسل و روغن زیتون آن را به یک ترکیب دوگانه برای تغذیه موهای آسیب دیده تبدیل می کند. عسل یک مرطوب کنندهاست و خاصیت نرم کنندگی دارد و آن را به مرطوب کننده ایده آل برای موهای خشک که مستعد شکستگی تار مو هستند تبدیل میکند.”به عنوان یک امتیاز اضافی ،برای درمان خشکی پوست سر و افزایش درخشندگی عالی است. “

سعی کنید سه قاشق غذاخوری روغن زیتون را با دو قاشق غذاخوری عسل خام مخلوط کنید. مخلوط را روی موهای شامپو زده بگذارید20 تا 30 دقیقه بماند. آن را بشویید و سپس موهای خود را با شامپوی شفاف کننده بشویید تا باقی مانده آن پاک شود.

٨- ساق های مو ، گره های بالا و بافته ها را در آغوش بگیرید

یکی دیگر از روشهای غیر معمول و در عین حال متداول برای پنهان کردن دو شاخه شدن مو ،جمع کردن مواست ، که در آن شما میتوانید انتهای موهای خود را در یقه پیراهن یا کت خود جمع کنید. احتیاط کنید ، زیرا موهای طبیعی بسیار ظریف هستند و می توانندباعث شکستگی مو شوند.

منبع : ترفندا

نرجس دغلاوی

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *